Šroubové kompresory

Nabízíme šroubové kompresory Atlas Copco, Atmos, Ceccato, Mark a Schneider. V nabídce jsou kompresory samostatně stojící nebo s integrovaným sušičem, filtry, menší verze i na tlakové nádobě.Image

Stále častěji chtějí provozovatelé šetřit své prostředky,​ takže i výrobci kompresorů jim jdou naproti a to především kompresory ve verzi s frekvenčním měničem. Ten přizpůsobuje otáčky motoru kompresoru aktuální spotřebě, tudíž se náklady nejvíce sníží v provozech s proměnnou spotřebou vzduchu - ale nejen tam.

Dalším zařízením pro úsporu energie je integrovaný výměník tepla, díky kterému lze vzniklé teplo využít na ohřev užitkové vody či vytápění.

 

Zajímá Vás, kolik byste ušetřili při pořízení nového kompresoru? Pak se nám ozvěte a rádi u Vás provedeme bezplatné měření spotřeby vzduchu a na základě výsledků Vám navrhneme optimální kompresor i jeho nastavení!

Teorie

Šroubový element byl vyvinut ve 30.letech 20. století, když bylo potřeba rotačního kompresoru s vysokou kapacitou a stabilním průtokem v kolísavých podmínkách. Tato základní myšlenka přitahovala přední světové firmy a po intenzivním výzkumu a vývoji byl v roce 1957 představen první sériově vyráběný šroubový kompresor.

Hlavními součástmi šroubového elementu jsou „samčí“ a „samičí“ rotor, které se pohybují, zatímco objem mezi nimi a pouzdrem se zmenšuje. Každý šroubový element má stálý, integrovaný tlakový stupeň, který je závislý na jeho délce, sklonu šroubu a tvaru jeho výpusti. K dosažení nejlepší účinnosti musí být tlakový stupeň přizpůsoben požadovanému pracovnímu tlaku.

Toto je příklad, jak je vzduch stlačován ve šroubovém kompresoru. Na obr.1 vzduch vyplní prostor mezi rotory, ale při každé otáčce se prostor stále zmenšuje a zmenšuje.Image

Šroubový kompresor není vybaven ventily a nemá žádné mechanické síly, které by způsobovaly nerovnováhu. To znamená, že může pracovat při nejvyšších otáčkách a kombinuje vysokou hodnotu průtoku s malými vnějšími rozměry. Axiálně působící síla, závislá na tlakové diferenci mezi vstupem a výstupem, je přijímána ložisky.

Šroub, který byl původně symetrický, je od 70.let vyvíjen v různých asymetrických šroubovitých profilech.

Šroubové kompresory jsou dnes v oblasti výkonu nejmodernějším a nejhospodárnějším druhem výroby stlačeného vzduchu. Tyto kompresory jsou koncipované pro průmyslové použití. Vysoká hospodárnost, dlouhá životnost včetně jednoduché a cenově příznivé údržby jsou těmi nejdůležitějšími kritérii výrobku.

Druhy šroubových kompresorů

  • se vstřikem oleje
  • se vstřikem vody
  • bezmazné
  • vodou chlazené
  • vzduchem chlazené