ImageScroll kompresory

Nabízíme Vám bezmazné scroll kompresory Atlas Copco SF a Mark Ecolife v mnoha provedeních (agregáty na TN, agregáty s integrovaným sušičem...).

Image

Teorie:

Scroll kompresor je typ rotačního objemového kompresoru tj. stlačuje určité množství vzduchu ve stále se zmenšující objem. Element kompresoru se skládá z pevné spirály v pouzdře elementu a pohyblivé spirály poháněné odstředivě motorem. Spirály jsou namontovány se 180° fázovým úhlem, aby vzniklo více vzduchových kapes s měnícím se objemem. Toto provedení dává elementu radiální stabilitu. Prosakování je minimalizováno, když tlakový rozdíl ve vzduchových kapsách je menší než tlakový rozdíl mezi vstupem a výstupem. Pohyblivá spirála je poháněna klikovou hřídelí s nízkým zdvihem a běží excentricky okolo středu pevné spirály. Sání je umístěno na vrchu pouzdra elementu. Když se pohyblivá spirála otáčí po směru hodinových ručiček, vzduch je nasán dovnitř a je chycen do jedné ze vzduchových kapes, ve které je postupně stlačen do středu, kde jsou umístěny výpust a zpětná klapka. Kompresní cyklus je dlouhý 2,5 otáčky, což prakticky znamená konstantní a nepulzující proud vzduchu. Proces je relativně tichý a bez vibrací a element nemá skoro žádné výkyvy točivého momentu (např. v porovnání s pístovým kompresorem).

Díky bezolejovému provozu, kompaktnosti, nízké hmotnosti a hladině hluku a díky omezeným vibracím je tato technologie vhodná pro náročné aplikace jako je použití v kolejových vozidlech, autobusech stejně jako ve zdravotnictví.

Nabízíme Vám bezmazné scroll kompresory Atlas Copco SF a Mark Ecolife v mnoha provedeních (agregáty na TN, agregáty s integrovaným sušičem).