ImagePístové kompresory

V naší nabídce naleznete pístové kompresory Atlas Copco, Atmos, Ceccato, Mark a Schneider a vysokotlaké kompresory Boge. Mezi námi nabízenými kompresory najdou vhodný stroj jak řemeslníci a malé dílny, tak např. zubařské ordinace, pro něž nabízíme kompresory bezmazné.

Teorie:

Pístový kompresor je nejstarší a nejčastější typ kompresorů. Je dostupný jako jedno- či dvojčinný, mazaný olejem či bezmazný, s různým počtem válců v různých provedeních. S výjimkou velmi malých kompresorů s vertikálními válci, je nejčastějším provedením u menších kompresorů V-provedení.

U velkých dvojčinných kompresorů je nejčastějším typem L-provedení se svislým válcem pro nízký tlak a vodorovným válcem pro vysoký tlak, které nabízí velké výhody. Olejem mazané kompresory běžně pracují s mazáním rozstřikem či tlakem. Většina kompresorů má samočinné ventily. Tyto ventily se otevírají a zavírají pomocí rozdílů v tlacích.

Pístové vzduchové kompresory jsou dnes používány pro menší kapacity a nebo pro větší tlaky, které nelze zabezpečit jinou technologií.