Separátory kondenzátu

Atlas Copco OSC 145K úplnému vybavení kompresorovny patří již standardně kromě kompresoru, tlakové nádoby, sušičky, filtrů a odvaděčů kondenzátu také zařízení na úpravu kondenzátu, separátor voda-olej (pokud není instalovaný bezolejový kompresor). Pokud vypouštíte neupravený kondenzát do kanalizace, povrchových vod nebo ho jen tak vyléváte, vystavujete se riziku vysoké pokuty, neboť naše zákony to zakazují. Pokud jej shromažďujete a necháváte odborně likvidovat, je to sice správný, avšak zastaralý a dražší způsob. Separátor je dobré použít, přestože máte vlastní ČOV (zejména biologickou), do které nesmí přitékat většinou větší množství minerálních či jiných olejů než 20 mg/l.

ÖWAMAT od firmy Beko je řadu let osvědčený, trvale dále rozvíjený odlučovací systém oleje a vody pro kompresorové kondenzáty a tak jako odvaděče BEKOMAT je nejpoužívanější v Evropě. Vyrábí se v šesti velikostních řadách a je charakterizován následujícími výhodami:

  • Jednoduchá instalace
  • Kvalitní materiály a zpracování
  • Vysoká spolehlivost
  • Bez potřeby elektrické energie
  • Rychlá návratnost investice

Dále nabízíme olejovodní separátory od firmy Atlas Copco OSC s patentovanou technologií v „dvouvěžovém“ provedení či úplnou novinku OSS.